Військова машина російської федерації зіткнулася із безпрецедентною та аномальною кризою на полі бою в Україні, яка ламає всі класичні закони воєнної медицини та тактики. Окупаційна армія вперше за час повномасштабного вторгнення зазнає більших втрат убитими («двохсотими»), ніж пораненими («трьохсотими»).
Про цю сенсаційну закриту аналітику Пентагону під час офіційних слухань у Сенаті США заявив Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо, про що у своїх соцмережах повідомив український журналіст Остап Яриш, передає інформаційне агентство Українські Новини.
Оцінка Пентагону та успіхи ЗСУ
Глава американської дипломатії наголосив, що актуальні дані Міністерства оборони США чітко фіксують цей історичний і переломний момент у статистиці утилізації живого ресурсу ворога.
«Тому українці не тільки відважно б’ються, але й б’ються ефективно. Уже майже ні в кого у світі — і, гадаю, навіть у деяких росіян — не залишилося сумнівів у тому, що вторгнення в Україну стало стратегічною помилкою путіна», — підкреслив Марко Рубіо під час виступу перед сенаторами.
Держсекретар США окремо відзначив високу результативність останніх дій ЗСУ на лінії фронту, а також визнав колосальне зростання ефективності українських дальніх ударів по критично важливих об’єктах російської економіки (зокрема нафтобазах, НПЗ та логістичних вузлах). Рубіо резюмував: якщо нинішня динаміка на полі бою збережеться, росія ніколи не зможе досягти військовим шляхом тих цілей, які вона намагається виторгувати на політичних переговорах.
Цифри та факти: територіальний відкат окупантів
Слова Марко Рубіо про падіння боєздатності армії рф підтверджуються звітами незалежних аналітичних інституцій та моніторингових груп за травень та початок червня 2026 року:
-
Дані ISW: Американський Інститут вивчення війни констатував, що армія рф уже другий місяць поспіль зазнає чистих територіальних втрат в Україні, тобто ЗСУ успішно відбивають більше позицій, ніж ворог намагається захопити.
-
Аналітика DeepState: За оцінками українського аналітичного проєкту, за весь травень російські війська спромоглися окупувати лише 14 квадратних кілометрів території. Це стало найгіршим, практично нульовим результатом загарбників з жовтня 2023 року.
-
Паніка в Z-сегменті: Навіть радикальні російські пропагандисти та мілітарі-канали масово визнали, що темпи просування окупаційних військ впали до найнижчого рівня за останні два роки, та відкрито констатують стратегічний глухий кут і безвихідь на фронті.
