Служба безпеки України викрила корупційну схему, пов’язану з ліквідацією державного підприємства «Шахта №1 «Нововолинська». За версією слідства, посадовці держпідприємства та представник приватної компанії привласнили понад 2,7 мільйона гривень бюджетних коштів.
Про це повідомляє Управління СБУ у Волинській області.
Суть оборудки:
У травні 2025 року було укладено договір підряду на виконання земляних робіт у межах проєкту ліквідації шахти. До складу злочинної групи, за даними правоохоронців, увійшли:
-
Колишній керівник та головний інженер відокремленого підрозділу «Західна дирекція з ліквідації шахт» ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація».
-
Керівник приватного підприємства-підрядника.
Замість виконання фактичних робіт (зокрема, перевезення ґрунту) фігуранти організували підписання фіктивних актів виконаних робіт. Це дозволило безпідставно перерахувати підряднику державні кошти на суму понад 2,7 млн грн.
Правова кваліфікація:
Наразі трьом фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
-
ч. 5 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах.
-
ч. 2 ст. 366 — службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.
Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину та перевірки причетності інших осіб. Спільну операцію з викриття провели співробітники СБУ, Національної поліції та обласної прокуратури.
