Кримський півострів опинився під загрозою повної логістичної ізоляції. Один із ключових транспортних вузлів, що сполучає материкову Україну з окупованим Кримом — Чонгарський міст — повністю знищений. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко.
Ситуація на об’єкті стрімко розвивається, а російська окупаційна «влада» намагається мінімізувати інформаційний ефект, попри очевидні факти руйнувань. Про це повідомляють Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода).
Хронологія атак та супутникові докази
-
Перший удар (7 червня): Згідно з даними супутникових знімків Planet Labs, отриманими проєктом «Схеми», міст отримав критичні ураження у центральній частині. Вже тоді окупанти почали оперативно розгортати понтонну переправу, щоб хоч якось підтримувати рух.
-
Черговий удар (9 червня): Міст зазнав нової атаки безпілотниками, що остаточно вивело його з ладу.
-
Позиція окупантів: Володимир Сальдо, очільник окупаційної адміністрації Херсонщини, визнав пошкодження мосту та тимчасове закриття руху, проте замовчує реальний масштаб катастрофи.
Хаос на дорогах та спроби окупантів приховати правду
Наразі навколо Чонгару панує справжній інформаційний та логістичний хаос:
-
Суперечливі дані: У місцевих чатах повідомляють, що пропускний пункт нібито відкритий, але водночас поліція (ДПС) за Джанкоєм зупиняє транспорт і масово перенаправляє потік в обхід — через Армянськ.
-
Понтонна залежність: Як свідчить аналіз супутникових знімків за 2023–2026 роки, російські військові готувалися до такого сценарію заздалегідь. Понтонні переправи біля Чонгару з’явилися ще минулого року і навіть намагалися бути схованими під конструкцією мосту.
Новий удар по Арабатській стрілці
Паралельно з руйнуванням Чонгарського шляхопроводу, окупанти звітують про ще один успішний для Сил оборони України удар — вранці 10 червня була атакована мостова споруда, що веде з Генічеська на Арабатську стрілку. Це свідчить про системну роботу ЗСУ щодо відсікання Криму від постачання боєприпасів та техніки.
